YANGIN ALARM SİSTEMLERİ , YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

 
Kilometrelerce mesafe üzerinde bile 
sinyalini yayan alarmlar
Standart bir kablo olarak, J-Y(ST)Y iletişim kablosu,
ekonomik bir alternatiftir
 
 
 

   ESSERNET

    Essernet iletişim ağı , geniş bir alanda düzenlenmiş yapı komplekslerinin ekonomik ve kolay denetlenmesi için, birden fazla kontrol ünitesini, diğer göstergeleri ve alarm cihazlarını hiyerarşik olmayan bir şebekeye bağlar. Yapı durumuna bağlı olarak, Essernet her çeşit kablo kullanılarak uygulanabilir. 31’den fazla panel , bu şebekede iletişim kurabilir.

    Modüler tasarımdan dolayı, bütün değişiklikler hızla yapılabilir ve karmaşık olmayan bir şekilde bir noktadan programlanabilir.
    Sinerji : Birden fazla yangın alarm kontrol paneli, Essernet yoluyla iletişim kurar ve raporlarını, ortak göstergede ve entegre edilmiş alarm sistemleri için uygulama panelinde gösterirler.

    Essernet Alanı


    İki terminal arasındaki 700 m’den yüksek mesafeler, iletişim kablosu ve 62.5 kbaud hızındaki veri ile birleştirilebilir. Birbirine sarılmış iki veri kablosuyla ve 500 kbaud veri hızıyla 1,000 m’nin üzeri bağlanabilir. İki alarmın kullanımıyla, terminaller arasındaki uzaklık üç katına çıkarılabilir. İki panel arasındaki 20 km’nin üzerindeki mesafeler bile, fiber optikler ve uygun dönüştürücüler kullanılarak algılanabilir.