EGE ELEKTRONİK LAB.

           1972  yılında, İzmir 'de Enver Tuzcuoğlu  tarafından  kurulan Ege Elektronik Lab., ülkemizin ilk TSE onaylı  ''Elektronik Alarm Sistemleri''ni  tasarlayıp  üreterek  uygulamasını  gerçekleştirmiştir. Bu sayede 70'li yıllarda hemen her gün bir şubesi soyulan bankacılık sektörü rahat bir nefes alabilmiştir.

            Elektronik  dünyasındaki  gelişmeler, 80'li yıllarda  çalışmalarımızı, özellikle ''Bina Elektroniği''ne yöneltmiştir. Otel,Tatil Köyü gibi işletmelerin Ses ve Görüntü Sistemleri üzerine yoğun çalışmalarımız, Turizm Sektörünün bu alandaki ihtiyaçlarına profesyonel çözümler sağlamıştır.

            1989'da Enver Tuzcuoğlu tarafından, savunma  sanayiisine  hizmet sunmak amacı ile Ege Elektronik olarak ayrı bir bölüm kurulmuştur. Ege Elektronik Lab.’ın yönetimi Ferit Tuzcuoğlu'na devredilmiştir.

            90'lı yılların başına gelen bu dönem, ülkemizde  akıllı  bina  sistemlerinin  başladığı yıllardır. Akıllı binaların en önemli özelliklerinden biri ; Yangın İhbar, Kamera Kontrol, Access Kontrol, Merkezi Saat ile Acil Anons ve Müzik Yayın Sistemlerinin birbirleri ile entegre olarak çalışabilmesiydi. Bu dönemde, kuruluşu 1930'lara dayanan Karadağ Grubu Şirketlerinden Karadağ Elektronik ile Ege Elektronik Lab. arasında çözüm ortaklığı bazında görüşmeler başlamıştır. Birlikte uyumlu bir çalışma sergileyerek  Ege Bölgesi'nde önemli projeler gerçekleştirerek bu iş birliğini,1998'de  Ege  Taahhüt  Elektrik  Elektronik  A.Ş. adı altında daha da güçlendirmiştir.

            2000'li yıllara gelindiğinde, Ege Elektronik Lab. öncelikle vermiş olduğu hizmetlerin kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. Gerek  titizlikle  seçilmiş  olan sektörün önde gelen markalarını lanse etmesi, gerek kaliteli , sürekli  hizmet  anlayışı  ile  İzmir Ticaret Odası Hizmet Binası, Özel Kent Hastanesi, Crown Plaza  İzmir, Clup  Ilıca  Otel  Çeşme, Buca  F  Tipi  Cezaevi, Desa  Enerji Santralı, Halkapınar Spor Salonu v.b. bir çok ciddi projeye imza atmıştır.

            Daima zirvede olmanın sorumluluğu olan tam ve sürekli hizmet vermekten gurur duymaktayız…