KARTLI GEÇİŞ (ACCESS) SİSTEMLERİ

    Kartlı Geçiş  Sistemlerinde  Almanya  patentli EFF EFF  ile U.S.A.  patentli OPEN   OPTIONS tüm beklentilere maximum düzeyde cevap veren sistemler ile güvenliğiniz  güvencemizde.. 
      
    Teknolojinin  son  adımlarını  takip eden ve uygulayıp  geliştiren bu 
sistemler, tüm  giriş çıkışların  kontrolünüz altında olmasını sağlar, kişilere  özel yetkilendirme alanları sağlamanıza olanak kılar.

     
Projelerinizde çözüm ortağı olabilecek sistemlerimizin,yüz tanıma,
kartlı geçişparmak
izi tanıma vb. birbirinden farklı opsiyonlarını  mutlaka 
 bize danışınız.

   
   
     EFF EFF Kartlı Geçiş Sistemleri 
     Hakkında Genel Bilgi için resme
      tıklayınız.
   
 

     KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN TEMEL ÇALIŞMA PRENSİBİNE ÖRNEK UYGULAMA

     Akıllı binanın güvenlik sistemlerinde kartlı geçiş sistemi ile CCTV ve özel katların hırsız alarm sistemleri entegre çalışmaktadır. Binada çok gelişmiş kartlı geçiş ve ziyaretçi takip sistemi kullanılmıştır. Bina ziyaretçi kabullerinde her binada kullanılmayan özel bir prosedür kullanılmaktadır. Bu prosedüre göre binanın her iki blok girişindeki danışmada bulunan ve ziyaretçilere verilen kartlar normalde yetkisiz olup hiç bir kapıyı açmaz. Binaya gelen ziyaretçi danışmaya kimlik bilgilerini verdikten sistem bilgisayarında onun için bir güvenlik dosyası açılıyor ve kayıtları yapıldıktan sonra normalde yetkisiz olan ziyaretçi kartlarından biri onun için yetkilendiriliyor. Bu kartı alan ziyaretçi binada dolaştığı süre içinde kendisine yetki verilen bölümlere bu kartı okutarak girebiliyor. Ziyaretçi binayı terk ederken kartı iade ettiğinde kartın giriş yetkileri tekrar iptal oluyor ve bu kart hiç bir kapıyı açamaz duruma geliyor; ta ki yeni bir ziyaretçi için kaydedilene kadar.

     Bu sistemin teknolojik üstünlüklerinden biri de iade edilen kartların yetkileri iptal edilmesine rağmen, ziyaretçinin giriş çıkış kayıtları sistemden silinmemekte ve arşivlenmekte olup ileriki bir tarihte bir inceleme yapılmak istendiğinde o ziyaretçinin binaya giriş çıkış kayıtları ve bina içinde dolaşmış olduğu bölümlerin database'den takip edilebilmesidir.
     Bu uygulamanın en önemli avantajı danışmada yetkili kart bulundurulmaması, dolayısı ile, çalınan iade edilmeyen veya kaybolan kartla yetkisiz olacakları için binada güvenlik açısından bir açık yaratılamamasıdır.
    Sistemdeki bir özellik de, daha önce binaya gelmiş olan ziyaretçilerin kimlik bilgilerini her seferinde tekrar kaydetmeye gerek olmamasıdır. Bir defa giriş yapan bir ziyaretçinin diğer ziyaretlerinde danışmadaki işlemleri çok daha çabuk bitmektedir.

     Ayrıca sistemin esnek yapısı sayesinde kullanıcıların istekleri doğrultusunda personel görüntüleme, kart yetkilendirmede, geçmişe dönük rapor alımlarında, kayıt bilgilerinin çeşitliliğinde istenen değişiklikler kolayca yapılarak binanın özelliklerine göre sistemin daha fonksiyonel işlemesi sağlanmıştır.Binaya giriş ve genel mahallerinde kullanıldığı gibi kiraya verilen ofis katlarında da kullanılmaktadır. Yani güvenlik, binanın girişi ile sınırlı olmayıp ayrıca katlardaki ofislerin girişlerinde ve hatta üst düzey yöneticilerin odalarının girişinde tekrar başlamaktadır.
Kartlı Geçiş Sistemi, Akıllı binaya ve ofislerine giriş çıkışı güvenlik altına aldığı gibi açılmaması gereken yangın kapısı, girilmemesi gereken bölgeler gibi yerleri de kontrol etmekte ve bunlarla ilgili alarmları güvenlik ekranına getirip kaydetmektedir. CCTV sistemi ile de entegre edilmiş olan binadaki kartlı geçiş ve güvenlik sistemi, video görüntüleri ve kamera kayıtları ile de desteklenmektedir. Ana giriş, arka giriş, danışma ve garaj giriş-çıkış gibi binanın tüm girişlerinden binaya gelen insanların video görüntüleri kaydedilmekte ve arşivlenmektedir. Buna ilave olarak bina ön ve arka cepheleri 360 derece hareket kabiliyetine sahip kameralar ile takip edilmektedir. Bunun yanında ayrıca binaya gelen kişilerin bina içindeki dolaşımları da CCTV sistemi ile takip edilmekte ve video kayıtları arşivlenmektedir. Bu iki sistemin entegrasyonu ile sürekli kapalı olması gereken herhangi bir kapı yetkisiz kişilerce açıldığında bu noktayı gösteren kamerada otomatik olarak güvenlik görevlisinin izlediği monitöre de gelmektedir. Ayrıca, özel katlarda tesis edilmiş olan lokal hırsız alarm panelleri de kartlı geçiş ve güvenlik sistemi ile entegre edilmiştir. Bu katlar alarma alındığında bölgeye açılan kapılar bloke hale gelir ve bu kapıları açmaya yetkisi olan kartlar tarafından da açılamazlar. Yine bu paneller herhangi bir ihlal algıladığında bu alarmlar güvenlik sistemi bilgisayarının ekranından otomatik olarak görüntülenirler.

     Alman menşeli Eff-Eff, Amerikan menşeli Open-Options ürünlerini kullandığı bu ve benzeri uygulamalar,
Karadağ Grubu ve Ege Elektronik Lab. tarafından yurt içi ve yurt dışında bir çok önemli projede başarıyla hayata geçirilmiştir.
   
Eff-Eff Genel katalog
için logoya tıklayınız.
 
 
Open Options Genel Katalog
için logoya tıklayınız.
 
                                                          EFF - EFF INTELLIGENT ACCESS SYSTEMS