WINMAG YAZILIM

      Zaman içerisinde alarm sistemi daha karmaşık olmaya başladıkça, gerekli bilgiyi bir yerde toplamak daha da önem kazanır. Bütün kontrol ünitesi etkinlikleri, iddialı geliştirme sistem yazılımı WINMAG tarafından, açık, öz ve kullanıcı dostu tasarımla bir araya toplanır. Ayrıca, WINMAG; kullanıcılara, aktif kontrol olanaklarıyla uygun önlemler alma imkanını sunar. Bu yolla, yazılım; oluşabilecek zararı önler. Bunun yanında, WINMAG;  dinamik   grafikler,   tablolar ,canlandırmalar ve ayrıca birden fazla uygulama istasyonuna ek olarak video uzantısını da sunar. Modüler tasarımı sayesinde, WINMAG hem maliyet etkinliği hem de esneklik sunar. Gerekli modüller, kullanıcının isteğine bağlı olarak kolayca eklenebilir. Açık sistem yapısı ve serbest programlanabilmesi ile kendi yerel çevresine en iyi şekilde adapte olur. Bu nedenle sistem, her zaman hem isteğe uyarlanabilir ve hem de ekonomiktir.

      Aşağıya Doğru Uyumluluk


Bu ekonomik çözüm, uzun mesafeleri birleştirmek için arayüz olan Essernet in yanında, daha eski kontrol ünitelerini bütünleştirmek için bir geçit olan WINMAG’ın dışında, daha eski kontrol ünitesi serilerinin bağlantısını da içerir.

     Uzun Süreli Yatırım Koruması


Kontrol ünitelerinin eski jenerasyonlarını daha yeni sistemlere bağlayan konseptimiz, geçit kullanılarak kolayca kavranabilir. Esserbus vericileri, dış cihazların takip ve kontrolü ya da standart, teşhise yönelik ya da serbestçe programlanabilen girdi ve çıktı portlu özel dedektörlerin bağlantısı için kullanılan genişleme bileşenleridir. Böylece, ESSER yangın alarm sistemleri, çok sayıda güvenlik planı sunar.

     Uzun Mesafeler, Kısa Yollar


Essernet serisi arayüzü, uzun mesafelerle ayrılan kontrol panellerinde güvenli bir şekilde birbirlerine bağlanırlar ve aynı zamanda bütün sistemin en uygun şekilde uygulanabilmesi için zaman sağlarlar. Böylece, özellikle karmaşık bağlantıları, teknik açıdan iddialı ama basit bir yolla içine alır.

Tools 8000 / SİSTEM KONTROL ARAÇLARI 


Tools 8000’le yer ve zamanla özgürce ayarlama yapabilirsiniz. Siz, ne zaman ve nerede isterseniz alarm sisteminizi programlarsınız. Bütün kurulumun başladığını tanımladıktan sonra, veriyi; kolaylıkla paneldeki yerin üzerine ve loop (Dedektörlerin yerleştirildiği halka şeklindeki hat) yardımıyla bus cihazlarına aktarabilirsiniz. Bu nedenle, Tools 8000, hem müşteri veri editörü hem de aynı zamanda hizmet yazılımıdır. Önceden Windows’ta ihtiyaç duyulan üç programın yerine geçer ve buna ek olarak DOS editörüyle oluşturulan eski verinin önemini destekler. Kullanıcı rahatlığını oldukça artırır ve kurulumdan bakıma kadar, hızlı ve öz programlamayı sunar. Tools 8000’le sadece kontrol ünitesini değil, halkayı da ayarlarsınız. Dedektörlerin tek tek tanı ve teşhisini yapmak bile mümkündür. Tools 8000, ekranda orijinal kontrol paneli görüntüsünü canlandırırken ve standart kullanıcı arayüzüne bütün sistem bileşenlerini çizerken, siz; bilgisayarın başında oturduğunuzu yeni fark edeceksiniz. Tools 8000, IQ8 yangın alarm kontrol panelini bütünler ve bütün dönüşüm süreci boyunca alarm sistemine eşlik eder. Bu nedenle, Tools 8000’i kullanarak, herhangi bir zamanda, uygulamada olan yangın alarm kontrol panelinin istenilen durumda ayarlanmasını kontrol etmek ve yenilemek mümkündür. Kullanıcı dostu kayıt defterini de içeren bakımdan, kablosuz bileşenler için güçlü önlemlerin olduğu koruyucu alana kadar, Tools 8000, sistem bakımı ve iyileştirmesi açısından hiçbir isteği yerine getirilmemiş olarak bırakmaz.