ESSER IQ8 YANGIN ALGILAMA ve İHBAR SİSTEMİ
    
  IQ8 Sistemiyle Erken Yangın Algılama Teknolojisi

     Uzmanlık ve Sorumluluk
       Sektördeki uzmanlığı ve insan hayatını koruyan sistemler üretiyor olmanın
sorumluluk bilinci ,çeyrek yüzyıldan fazla zamandır ESSER markasının başarılı gelişimini oluşturdu.
       Esser, yangın alarm teknolojisinde sektör lideridir ve
 uzman  personeli ile insanların ve emtiaların tam güvenliği için ürünler ve çözümler geliştirir

   
  
       Sistem Güvenliği
            
          ESSER'in geniş ürün yelpazesinde kapsamlı bir vizyon vardır: Tüm sistem entegrasyonu. Yangın önlemenin hayata geçirilmiş fikri, her bir ürün gereksinimi birbiriyle adaptasyon halinde; planlanabilir ve bağımsız entegre edilebilir sistem uygulamaları olarak algılanabilir.
          Esser ,Ar-ge çalışmalarına verdiği önem sonucu, sistemlerinde daha fazla esneklik, ekonomik verimlilik ve etkin güvenlik sağlayan çözümlerini sunar.
          
        
IQ8 Sistem, uluslararası özelliktedir.
 
   
 
             Uluslararası sertifikalar ve talep referans belgeleri, kaliteli ürünler ve güçlü sistem çözümleriyle ESSER dünya çapında tanınan bir markadır. Bu nedenle, IQ8 Kontrol C, IQ8 Kontrol M ve 8008 yangın alarm kontrol panelleri, ayrıca bütün dedektör serileri Avrupa Standardı EN 54 yönetmeliğine göre test edilmiş ve lisanslanmıştır. Bu, ESSER’i; yangın alarm teknolojisindeki bütün ürün yelpazesi için ulusal ve uluslararası lisans sağlayıcısı yapar. Teknolojide yenilikçi ve esnek  ürünler, iddialı ve büyük çaplı projelerde başarılı bir şekilde uygulanmıştır.

Esser IQ8 Interaktif Intelligent Adresli Yangın Alarm Sistemi Çalışma Sistemi ve 
diğer elektronik sistemlerleentegrasyonu hakkında bilgi için linke tıklayınız.


Esser IQ8 Intelligent Adresli Yangın Alarm Sistemi Bileşenleri

  *
Ekonomik bus sistemleri: Esserbus-Plus ve Esserbus
  * Adresli ve  Intelligent / Çok fonksiyonlu / Konuşma yetenekli / Alarm sinyalli düzenekle IQ8 dörtlü dedektörleri
  * IQ8 Kontrol : Yangın Alarm Kontrol Paneli
  * Değişik yangın dedektörleri kullanımı için evrensel dedektör tabanları (T, O, OT, OTmavi, O2T, OTG)
  * IQ8MCP
  * Yenilikçi IQ8W kablosuz bileşenler 
    Bu özelliklerin tek bir sistemde toplanması sayesinde, IQ8 Sistemi, diğer Yangın Algılama ve İhbar sistemlerinden daha esnektir.
Esser Dedektörleri, bütün bilinen kriterleri üstünde toplar ve ayrıca sesli alarmı da içeren alarm fonksiyonlarına sahiptir. Temel yapı
ve kolay dedektör değişimi  ve ek olarak, yangın alarm ünitesinin değişen çevresel koşullara ve herhangi bir zamandaki nesne
özelleştirmelerine karşı kolay bir şekilde ayarlanmasını sağlar
.
 

IQ8 SİSTEM " Esserbus ve Esserbus-Plus
Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri "


Esserbus-Plus, günümüz teknolojisinin en güvenli ve ekonomik alarm sistemi çeşididir.
Basit bir prensibi takip eder:
Bütün sistem bileşenleri alışılmışolduğu gibi değişik hatlar üzerine yerleştirilmemişlerdir,
Sadece ve tamamen bus halkaları üzerinde adreslenebilirler. Bus halkası, alarm cihazlarını doğrudan çift kablolu benzer loop halkasından besler; bu
besin,kısa devrelere ve kesintilere karşı dayanır.
Ek bileşenler gerekli değildir.48’den fazla alarm cihazı bir loop üzerinde uygulanabilir.IQ8 SİSTEMİ nin neredeyse bütün avantajları da Esserbus la kavranabilir
.
Esserbus cihazlarının sayısı çok küçük bir çabayla daha sonradan127’ye çıkarılabilir.
Esserbus Vericisi Konseptiyle, gerek duyuldukları yere ve en az elektrik tesisatıyla,
denetleyiciler ve ek portlar kurulur.
 * Bus halkasında 127’nin üzerinde terminal.
 * Bir loop üzerinde 9200 seri ve IQ8 dörtlü dedektörler.
 * Azaltılmış kurulum çabası.
 * Esserbus-Plus, Esserbus uzunluğu: 3.5 km.
 
   
  IQ8 Yangın Alarm Sisteminin Tanımlama ve Rapor Etme - Denetleme ve Etkinleştirme Özellikleri

    IQ8 Yangın Alarm Sistemi, sistematik yangın önlemi için sade bir raporlamadan daha fazlasını yapar. Farklı kontrol imkanları, bütün IQ8 Serisinde vardır. Yangın durumunda, bunlar; asansörlerin kontrolüyle başlar ve söndürme cihazının aktif olan uygulamalarında yangın önleme kapılarının otomatik kapanmasıyla devam eder. Geniş yelpazeli kontrol seçenekleri vardır. Bütün ESSER yangın alarm kontrol panelleri, dijital kontrol portlarıyla donatılmıştır. Tespit etmek, iletmek ve farklı teknik alarm raporlarını kontrol etmek için tasarlanan teknik alarm bileşenleri, yapı hizmetleri sağlayıcısı diğer bakım gruplarıyla birçok uygulama için önemli bir bağlantı oluşturur.

    Acil durumda her çeşit koruma sağlar. Gelişmiş aktif yangın önlemi, çok yönlü kontrol olanaklarıyla sağlanabilir. Ateşin yayılışı sistemli bir şekilde azaltılır ve bu şekilde, çok büyük zararlar güvenilir şekilde önlenir. Zamanlayıcıyla kontrol edilen alarm sinyalleri, acil durumlarda insanların düzenli bir şekilde tahliye edilmesine ve panik yaşanmamasına yardım eder. Bu, özellikle, sergi salonlarının yanında, büyük oteller, havaalanları, tren istasyonları, alışveriş merkezleri ve spor sahaları gibi büyük yapı kompleksleri için geçerlidir. Bu yapılar bir ortak noktaya sahiptirler: Normal bir ziyaretçi genellikle yerleşim planı hakkında çok az bilgiye sahiptir ya da hiç bilgisi yoktur, bu nedenle acil durumlarda, kaçması için doğrudan yönlendirmeye bağımlıdır. Esserbus-Plus’taki adreslenebilir alarm cihazları ve onların çeşitli programlanabilir sesli alarmları ve sesli mesajları (IQ8Alarm), karmaşık tahliye planlarında bile binada bulunan insanları çıkışlara yönlendirebilmenin kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.